Stretli ste sa s energetickým upírom ?

Energetického upíra stretol už každý z nás. Ako takéhoto človeka spoznáte? Pri stretnutí s ním, Vás rozbolí hlava, ste bezdôvodne nervózne, nedokážete sa na nič sústrediť a cítite úplné vyčerpanie.
Energetický upír je osoba, ktorá zneužíva vašu dobrotu a vyvoláva vo vás nepríjemné pocity, akéhosi „násilného vysatia“ energie. Od toho bola odvodená aj ich prezývka. Mnohí „upíri“ o svojom „dare“ vedia a s obľubou ho aj zneužívajú.

Nesústredia sa na to, ako sa cíti človek na druhej strane, vnímajú len vlastné potreby. Vyžadujú si veľa pozornosti okolia, navyše ich myslenie je často pesimistické a potrebujú neustále rozoberať svoje problémy. Stále sa sťažujú a nikdy nič nie je dobré. Dôležité však je uvedomiť si, že ich energiu môžeme svojimi reakciami oslabovať alebo posilňovať.

Skvele túto problematiku vystihol Roland Habara www.masaznaterapia.sk :

„Energetickí upíri sú podľa všetkého všade. Zrejme ide o organizovanú inváziu, ktorej cieľom je vysať ľudstvo a potom … potom sa uvidí. Hop na ďalšiu planétu alebo na krk blížneho svojho s myšlienkou „z cudzieho krv netečie“ na perách.

Je tak jednoduché a efektívne hodiť zodpovednosť za môj vlastný život na niekoho iného. Nepozerajte správy, lebo je v nich veľa negativity. Nejedzte mäso, lebo je plné živočíšnej energie a môže sa postupne z Vás stať buď krvilačná alebo aspoň energetická príšera. Nerozprávajte sa s kolegyňou, ktorá s Vami neustále rieši svoje bôle (namiesto toho, aby sa im postavila čelom alebo aspoň bokom, jedným z tých dvoch, ktoré sú tak široké, že by uzavreli aj úžinu Bospor/Dardanely), lebo z Vás neustále vysáva energiu.

Takto by sa dalo pokračovať do nekonečna a, ako hovorí jedna animovaná postavička, ešte ďalej.

Čo sa však v skutočnosti deje? Pojem energetický upír popisuje bežný energetický fakt, a síce to, že teleso vibrujúce na vyššej frekvencii znižuje svoje vibrácie v prítomnosti telesa s nižšími vibráciami – kvôli prenosu energie. Poviem pravdu, neviem či sa to dá vedecky zmerať, ale v praxi to vyzerá nasledovne – ste v pohode, usmiati a to až do chvíle, kým na Vás nezačne pôsobiť napríklad vyššie spomínaná kolegyňa, ktorá po stýkrát omieľa to svoje „chlapi ma nechcú“, až Vás chytia nervy a máte chuť zarevať „tak sa prestaň vyvaľovať na gauči a prežierať a choď so sebou niečo robiť“.

Urobte to – zarevte. Uľaví sa Vám. Viete prečo? Pretože energetický upír nie je Vaša kolegyňa, energetický upír je somatizáciou Vašej psychickej skutočnosti. A to napríklad toho, že DOVOLÍTE, aby Vám niekto iný bral Vašu energiu. Tak si pekne od pľúc zakričte, pretože v podstate budete kričať na seba.

Áno, je to o Vás, vždy len o Vás. Každý človek bude s Vami robiť iba to, čo mu dovolíte. Ak dovolíte kolegyni, aby si z Vás urobila energetický zdroj, tak to urobí. Ak dovolíte šéfovi, aby na Vás zastrašovaním a nátlakom presunul jeho zodpovednosti, urobí to. Ak dovolíte, aby na Vás ženy, muž vztiahol ruku druhýkrát …urobí to. Ak dovolíme, aby si z nás naši vodcovia urobili poslušné a postupne devastované stádo, tak to s radosťou urobia.

To, ako hospodárime so svojou energiou, je v našich rukách. Iste, sú situácie, kde sa odčerpaniu energie neubránite. Svoje by o tom vedeli povedať moje známe opatrovateľky v Rakúsku, ktoré mávam celkom pravidelne na stole, pretože obvykle robia so seniormi, ktorých energetický potenciál je nižší. Alebo zdravotné sestry, ktoré dennodenne prichádzajú do styku s chorými, energeticky vyčerpanými ľuďmi.

Svoje by som vedel povedať aj ja, dennodenne mám na stole ľudí, ktorí plytvajú svojou energiou na vyššie spomenutých šéfov, či kolegyne, robia si starosti s príbuznými, prípadne s klčovaním dažďových pralesov (to v prípade, že momentálne nie je na blízku žiadna „katastrofa“, na ktorú by mohli preniesť zodpovednosť za svoj život).

Ženy si obvykle nesú svoje starosti s cudzími záležitosťami na krku, muži na bedrách, tak to mám odpozorované. Zatiaľ som nenašiel komplexné anatomické a fyziologické zdôvodnenie, pracovná hypotéza, ktorú momentálne mám, sa zakladá na tom, že krk je u žien podstatne subtílnejší ako u mužov a vice versa, mužský driek nesie oveľa väčšiu pomernú časť telesnej váhy, ako ženský. Súvisí to s vývinom druhu homo sapiens ako takým. Ak toto číta odborník antropológ so záľubou v medicíne, rád sa nechám poučiť. Úplne vážne.

Zaujímavé je, že ja v tejto fáze života energetickým upírizmom netrpím, a to som denne v styku s ubolenými ľuďmi, ľuďmi, ktorí sú presvedčení, že cudzie starosti sú tie ich vlastné, ľuďmi, ktorí svoj drahocenný dar, svoju energiu, používajú na riešenie problémov iných, konajúc pod vplyvom programov, ktoré si do dospelosti priniesli prevažne z detstva a dnes sú maskované za obsedantný altruizmus. Áno, aj ja bývam večer doslova vyflusnutý, vyčerpaný, ale beriem to ako holý fakt – prenos energie je prirodzená fyzikálna skutočnosť a nikto mu nezabráni. Večer si ľahnem a ráno vstanem svieži a plný energie.Prečo?

Pretože chápem, že každá ľudská bytosť má svoj individuálny život a ja ho nemôžem žiť za ňu. Jediné, čo môžem, je pomôcť najlepšie, ako budem vedieť a potom súcitiť s jej rozhodnutiami, ktoré ju budú viesť ďalšou cestou. Tento prístup je dostatočne empatický na to, aby z Vás neurobil odľuda, ale hlavne je účinný v boji s vlastným rozumom, ktorý Vás neustále bude presviedčať o tom, že ak chcete byť v očiach okolia dobrí, musíte sa rozdať.

Ak sa chcete zbaviť energetického upíra, pozrite sa do zrkadla. Drží Vás pevne za nervový a hormonálny systém a je to Váš systém presvedčení. Je to doslova Vaše dieťa, ktoré ste si rokmi vypestovali a drží sa Vás ako kliešť.

Je na čase nechať dieťa dospieť a vyletieť z rodného hniezda 🙂 „

Pokiaľ máte záujem o konzultácie ohľadom danej tematiky napíšte nám na info@bonfire.sk a spravte výraznú zmenu. Pomôžeme Vám pri rôznych vypätých životných situáciach.