Sila ženskej energie a podstata ženy…

Dnes pridávam tento článoček, ktorý je venovaný všetkým ženám, aby si uvedomili svoju hodnotu a to, čím všetkým sme ako “ženy” boli obdarené….

Jednou z mojich úloh, ako aj väčšiny žien, je naučiť sa žiť v mojej ženskej energii. V tomto mužskom svete sme sa posunuli viac do mužskej energie. A stojí nás to veľa síl, pretože sa snažíme byť zároveň ženami aj mužmi. A hlavne, žena nikdy nebude taký dobrý muž ako je muž. Jednoducho to nefunguje. Preto má veľa žien gynekologické problémy.Emancipácia bol normálny vývinový krok pri získavaní rovnoprávneho postavenia. Lenže rovnoprávny neznamená rovnaký.

Aké sú rozdiely medzi mužmi a ženami?

Muži sú aktívni, ambiciózni, prevažne logickí, orientovaní na veľkú aktivitu a veľký výdaj energie naraz, ženy sú v porovnaní s mužmi ustráchanejšie, citlivejšie a starostlivejšie,čo je podmienené predovšetkým geneticky.

Ženy by mali byť skôr pasívne, jemné, emocionálne, prijímajúce … čo neznie nijak úžasne z pohľadu možností,ako si uspokojovať svoje potreby cez tieto vlastnosti. Problém je v pomenovaní a v tom, že mužský svet si tieto vlastnosti necení a mnohé ženy nevedia tieto vlastnosti používať. Je to ako keď máte hudobný talent, ale ľudí hudba príliš nezaujíma a tak sa nenaučíte hrať na žiadny hudobný nástroj a vyrábate klince, aj keď veľmi manuálne zruční nie ste. Tak mnohé z nás žijeme.

Pasívna je zavádzajúce pomenovanie. Lepšie pomenovanie by bolo prijímajúca či vnímajúca, pretože ženy majú oveľa väčší dar intuície. Môže sa zdať, že byť prijímajúcou nás stavia do pozície, kde strácame kontrolu. Je to preto, že ciele takto dosahujeme nepriamo. Miesto, aby sme konali, mali by sme sa naučiť rozlišovať, čo je dobré a čo zlé a nechať konať muža. Na to však potrebujeme, aby bol medzi mužom a ženou vytvorený vzťah plný dôvery a podpory – čo sú opäť schopnosti ženy. Muža je treba oceniť, aj keď si myslíme, že nie je za čo – lebo len žena, čo si svojho muža váži, v ňom prebudí pravého muža,ktorý sa o ňu bude starať. Muž sa chce starať o ženu … ale musí za to dostať lásku. Muži sú v zásade jednoduchí. Verte či nie, potrebujú od nás len lásku (pozornosť, podporu a uznanie). A čo väčšinou robíme my? Vnímame hlavne ich chyby a kritizujeme ich.

Žena má jednu dôležitú funkciu – priviesť muža k jeho duchovnej podstate. A to sa dá jedine láskou.

 Podstata ženskosti

Na mojej ceste hľadania ženskej podstaty stretám mnoho žien,ktoré sú dobrovoľne či proti svojej vôli na podobnej ceste,rozhodla som sa preto o niektoré poznatky s Vami podeliť. So ženskosťou sú spojené určité atribúty a našou úlohou je ich pochopiť a naučiť sa ich optimálne žiť:

Kontinuálny výdaj energie a neukončenosť

Žena tým, že rodí deti a musí sa o ne starať, je stavaná na nepretržitý výdaj energie. Oproti mužovi, ktorý funguje na 2 fázy (maximálny výkon a vypnutie, kedy sa regeneruje a dobíja).Toto si žena pri starostlivosti o deti nemôže dovoliť. Preto sa ale musí aj naučiť so svojou energiou zaobchádzať hospodárnejšie. Tlakom spoločnosti sme nútené hľadať tak ako muži uspokojenie v dokončených veciach, aj keď nám to vôbec nieje prirodzené. (Priznám sa, že toto pre mňa nie je jednoduchý aspekt, keďže som si rozvinula silnú potrebu ukončovať veci a potom ma ide poraziť pri všetkých ženských činnostiach, ktoré jednoducho nemajú koniec – ako napr. upratovanie Neprijatie tohto aspektu vraj spôsobuje bolestivú a nepravidelnú menštruáciu.

Láska a neha

Láska v žene je pre muža ako zdroj svetla pre mušky. Niekde som čítala, že muž sám má prístup k láske len cez ženu(najprv cez matku a neskôr cez partnerku). To znamená, že ak mu ju ako trest odoprieme, muž nám ju sám od seba nedá. Vie nám ju len vrátiť. A nechcite od muža lásku, ktorú si neviete dať sami. Tuje to vždy ťahanie za kratší koniec.

Radosť a spokojnosť (Prispôsobivosť)

Táto kvalita nie je o tom, že spravíte všetko o čo vás partner požiada. Je to o tom, že nech sú veci aké sú, viete v nich nájsť to pozitívne. Nech je okolo hromobitie, vy viete vytvoriť malú oázu pokoja a harmónie. Nič nie je pre muža príťažlivejšie ako veselá, spokojná žena. Sami seba sa spýtajte, ako často vidí váš partner takúto ženu po príchode domov. Sama som zvykla mať v tomto ohľade dosť zle skóre.

Ušľachtilosť

Žena sa má snažiť byť vždy elegantnou, tou perlou, aby si ju muž vážil. Len pre takú ženu sa muž bude snažiť dosiahnuť viac. Čím viac budete prejavovať mužské vlastnosti (a ich neduhy), tým viac vás muž bude vnímať ako muža a nebude vás vnímať ako ženu. Nebude chcieť byť pre Vás lepší. Tu si treba dať pozor na morálnu nadradenosť, ktorá je nám žiaľ ženám často vlastná a často ruinuje vzťah.

Súcit a empatia

Muž je vo svojej podstate tvor egoistický (Keď to niekde spomeniem, typická reakcia je “Ja som si myslela, že len ten môj”). Je tak postavený, aby mohol ísť do vonkajšieho sveta a“bojovať” s inými mužmi o lepšie postavenie, prestíž a hmotné zabezpečenie a nepochybovať pri tom o sebe. Tým by boj vopred prehral. Naopak, empatia je žene vlastná a je pre muža veľmi príťažlivá, nakoľko v nej vidí záujem o jeho osobu. Ako získať pochopenie zo strany muža? V prvom rade, ho musíte najprv vy prejaviť mužovi. A keď od muža niečo chcete, povedzte mu to jasne a úplne konkrétne, inak si to muž nedomyslí (na empatiu nemá totiž ani jednú jedinú bunku – to píšem pre tie, ktoréešte stále dúfajú, že muža naučia predpokladať a odhadovať vlastné stavy a potreby).

Premenlivosť

Schopnosť ženy meniť roly, niekedy byť starostlivá ako matka,inokedy detsky rozpustilá, potom zase vášnivá, to na muža pôsobí ako magnet.

Túžby a priania ženy

Dobrá správa Pre muža, ktorý dostáva od nás všetku lásku a pozornosť, nie je väčším potešením, ako plniť naše priania. Ale má to tiež svoje pravidlá, o ktorých napíšem neskôr. V každom prípade, toto je presne to, že žena je krkom svojho muža. Keď spraví muža hlavou – tým úžasným a dôležitým, muž na oplátku urobí všetko preto, aby rozžiaril jej oči.

Skúste si sami prejsť tieto ženské atribúty, nakoľko ste v nich doma a nakoľko ste sa od nich vzdialili.

K prekážkam a k ceste o nájdení rovnováhy s mužmi sa ešte vrátim. Z mojej skúsenosti je to predovšetkým o prijatí muža takého aký je a o prekonaní vlastného ega, keď chceme, aby muž bol ten prvý, kto urobí ten krok. Lenže … kocky boli hodené inak tým, že sme sa narodili ako ženy.

Prajem Vám veľa lásky a harmónie pri objavovaní svojej ženskej podstaty!