Blog

01.03.2016img
Tím BONFIRE


Táto 32 ročná dáma predala svoj startup za štvrť miliardy dolárov, toto je jej rada pre začínajúcich podnikateľov

Svet patrí úspešným! To platí ako na starších, tak aj na mladších, ktorí by mali svoju mladosť, dravosť a mnohokrát aj vhodné podmienky, využiť práve vo svoj prospech, podobne ako táto 32 ročná dáma.

Alexa von Tobel je zakladateľkou startupuLearnVest,ktorý minulý rok predala za 250 miliónov dolárov.Okrem je aj úspešnou spisovateľkou a prezidentskou ambasádorkoupre globálne podnikanie. Vo svojich 32 rokoch toho už stihla zpodnikateľského hľadiska spraviť a zažiť viac, ako väčšinaľudí stihne za celý život. A práve preto posiela mladýmzačínajúcim podnikateľom, ako bola napríklad aj ona sama, radu,ktorá im v ich napredovaní rozhodne pomôže. Tou radou je:“Nájdite si mentorov.”

Ako sama povedala pre BusinessInsider, za všetko čo dosiahla môže vďačiť hlavnesvojim mentorom. “Na začiatku som musela byť hlavneotvorená svojmu okoliu a dávať pozor”, hovorí Alexa. Keďstretla niekoho, s kým si naozaj rozumela, prispôsobila okolnostitomu, aby súhlasil aj s ďalším stretnutím. Občas to vraj zneloaj takto: “Môžem Vám zobrať Vašich 15 minút? Prinesiemvám kávu kedy len poviete, mám len 3 otázky.” Časom Alexazistila, že svojich mentorov si môže zabezpečiť aj na dlhšiudobu, potrebovala len, aby si zamilovali jej startup a aby ich zaujalproblém, ktorý jej startup rieši.

Cieľom jej startupu LearnVest je, aby bolo finančnéplánovanie dostupné a zrozumiteľné a hlavne pomôcť 50miliónom Američanov pri plánovaní odkladania peňazí naich dôchodok. “Moji najlepší mentori sa pre mňa v mnohýchveciach stali mojimi druhými rodičmi”, hovorí Alexa. “Ichcieľom je, aby sme vyhrali, teda boli úspešní.” Ako všakAlexa ďalej tvrdí, netreba očakávať, že vzťah s mentormi budevždy krásnou prechádzkou ružovou záhradou. Mentori sú podľanej totiž tí, ktorí vám povedia, keď je čas niečozmeniť.