Blog

21.07.2015img
Tím BONFIRE


Prečo záleží na tom, aby ste robili prácu, ktorá Vás baví

Najprv si sami odpovedajte na otázky: Keď ráno vstanete, nechce sa Vám ísť do práce ? Máte pocit, že zarábate málo? Že Vás nikto neocení? Že Vás práca nenapĺňa a beriete to ako nutné zlo? Máte pocit, že nie ste šťastný? Už to, že aspoň na jednu otázku odpoviete Áno, je na zamyslenie.

Prvý zákon zarábania peňazí aspokojnosti je jednoznačný a nespochybniteľný :

ROBTE TO ČO VÁS BAVÍ!

Týmto sa riadia ľudia, ktorí nemajú núdzu o peniaze, skvelý život, splnené sny. Nech robia čokoľvek je to niečo, čo ich napĺňa, je to ako spaľujúca vášeň a neutíchajúce zaujatie.

Prečo je to tak ?


Krásne to vystihla Christy Walton,najbohatšia žena sveta :


"Je to niečo, čo ma nenechá večer zaspať a ráno spať. Čo mi dodáva toľko energie, že ani spať nepotrebujem. Kvôli čomu mi nevadí pracovať dvadsať hodín. Naopak, stále je to málo a potrebovala by som osemdňový týždeň s tridsiatimi hodinami denne."


Neberte to tak, že milionári, ktorí si svojou prácou a vášňou niečo vybudovali, sú niekým nad Vami alebo nadpozemskí, v niektorých veciach sú na tom horšie ako Vy, ale ich život je skvelý a sú bohatí aj tým, že robia to, čo ich baví.

Ďalším ich pravidlom je vytrvalosť, nevzdajú sa po prvom ani druhom neúspechu, pretože si veria a veria tomu, čo robia a tvoria. Treba mať na pamäti, že skutočne úspešných ľudí neskolí neúspech, ak ponesú zodpovednosť za svoje zlyhania a poučia sa z nich.

Chce to správny pohľad a správne myslenie. A čo je to správny spôsob myslenia?

Prehra je dočasná. Rovnako ako víťazstvo, a tak isto ako vlastne celý život. Naše životy sú dynamické a nie statické „udalosti“. Zmena je život a preto sa treba tešiť z každej situácie.

Nebojte sa robiť to, čo Vás baví. Je mýtus, obzvlášť v dnešnej dobe, domnievať sa, že za prácu, ktorá Vás nebaví dostanete dlhodobo viac zaplatené ako za prácu, ktorá Vás baví.

Väčšina ľudí sa totiž zasekla v zamestnaniach, ktoré ich nebavia. Sú frustrovaní, nešťastní, žijú od výplaty do výplaty, dovolenku si vyberajú len podľa ceny a nie podľa toho, čo chcú vidieť a zažiť, 12 hodín denne robia niečo čo ich nebaví, ďalšie dve hodiny zabijú cestovaním, nevidia vyrastať svoje deti, život im uteká …. a tak ďalej. To však nie je život. Život je radosť !

Chce to spraviť prvý krok do neznáma. Robte to, čo Vás baví a nemyslite na výsledok, robte to s plným nasadeným, nadšením a výsledok sa dostaví sám. Začnite si viac veriť. A robte to s radosťou.

Predsa na prvom mieste vo Vašom živote by malo byť šťastie. Najdôležitejšia je radosť. Pokiaľ sa neradujte z toho čo teraz robíte, ZMEŇTE TO. Nečakajte. Pretože takto budete čakať večne a nič sa vo Vašom živote nezmení. Nemrhajte svojim životom.

Čo viac riskujete ako svoje utrpenie a nešťastie ? Je to Vaša jediná rozkoš ? Vaša jediná istota?

Nájdite si inú a to takú, ktorá Vám prinesie radosť, nadšenie, peniaze a krásny život. Život si treba užívať. Zabudnite na všetky tie nezmyselné pravidlá, normy a všetky tie negatívne veci, ktoré nám boli vštepované od mala. To slúži iba k jednému, aby z Vás spravili mrzákov. Musíte sa rozhodnúť sami za seba a život vziať do vlastných rúk.


Byť šťastný si vyžaduje rýchlu drastickú zmenu spôsobu Vášho života – rýchlu hlavne preto, že nemáte veľa času. Zbavte sa starých naučených vzorcov. Nájdite v sebe vnútorný oheň a nenechajte ho zhasnúť.

Pokiaľ neviete ako na to, sme tu pre Vás. Kontaktujte nás.